Obróbki

You are here:
śniegołapy

Śniegołap

Śniegołapy stanowią część wykończeniową dachu i zapobiegają gwałtownemu osunięciu się śniegu. Skutkiem tego może być duże zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi. Gwałtownie spadający śnieg może powodować uszkodzenia rynien. Śniegołapy mają bardzo estetyczny wygląd.

INSTRUKCJA MONTAŻU ŚNIEGOŁAPÓW
gąsior blachodachówki

Gąsior blachodachówki

Kalenica stanowi ważny element wykończeniowy dachu. Zakłada się go na przecięciu połaci dachowych w celu uzyskania odpowiedniej szczelności jak i estetyki budynku.

gąsior trapezowy

Gąsior trapezu

Gąsior trapezu podobnie jak i gąsior blachodachówki ma za zadanie zabezpieczenie grzbietu i krawędzi dachu. Wygięty jest pod kątem prostym i posiada przegięcia, które powodują, że jego wygląd jest dopasowany estetycznie do każdego rodzaju blachy trapezowej.

wiatrownica górna

Wiatrownica górna

Wiatrownica górna ma za zadanie osłonić boczną krawędź dachu i w odróżnieniu od innych wiatrownic montowana jest po położeniu blach dachowej, czyli na samym końcu. Ten rodzaj wiatrownicy jest najprostszą i najtańszą metodą zakładania obróbki dachowej.

wiatrownica

Wiatrownica dwuelementowa

Wiatrownica ta składa się z dwóch elementów obróbki, jeden z elementów musi być zamontowany przed położeniem blachy dachowej. Nieodpowiednie zamontowanie tej obróbki może prowadzić do nieestetycznego wyglądu, problemu z położeniem blachy dachowej, a nawet przecieków w czasie deszczu. Dlatego ta wiatrownica jest zakładana przeważnie przez fachowców.

wiatrownica

Wiatrownica

Podobnie jak wiatrownica dwuelementowa zakładana jest przed położeniem blachy dachowej. Nieodpowiednie zamontowanie tej obróbki może prowadzić do nieestetycznego wyglądu, problemu z położeniem blachy dachowej, a nawet przecieków w czasie deszczu. Dlatego ta wiatrownica jest zakładana przeważnie przez fachowców.

rynna koszowa

Rynna koszowa

Rynna koszowa ma za zadanie odprowadzać wodę na schodzących się do siebie połaci.

obróbka deski czołowej

Obróbka deski czołowej

Obróbka deski czołowej montowana jest przede wszystkim w celach estetycznych i dekoracyjnych. Zakrywa ona deskę czołową okapową do której mocowane są rynny.

obróbka przyścienna na blachę

Obrobka przyścienna na blachę

Obróbka przyścienna na blachę montujemy w miejscach, gdzie schodzi się szczyt dachu ze ścianą. Ma ona na celu zapobieganie przedostaniu się deszczu bądź śniegu przez szczelinę, która znajduje się pomiędzy blachą dachową a ścianą. Poprawia także wygląd wizualny i estetyczny. Zakładana jest metodą na blachę, dlatego montowana może być bezpośrednio po założeniu blachy dachowej jak i w późniejszym czasie.

obróbka przyścienna pod blachę

Obrobka przyścienna pod blachę

Z powodu, że jest zakładana pod pokrycie dachowe przykręcana się ją, jako pierwsza a później dopiero blachę dachową. Obróbka przyścienna pod blachę montujemy w miejscach, gdzie schodzi się szczyt dachu ze ścianą. Ma ona na celu zapobieganie przedostaniu się deszczu bądź śniegu przez szczelinę, która znajduje się pomiędzy blachą dachową a ścianą. Poprawia także wygląd wizualny i estetyczny.

pas nadrynnowy

Pas nadrynnowy

Pas nadrynnowy zakładany jest dopiero po montażu rynien, a przed założeniem pokrycia dachowego. Zadaniem pasa nadrynnowego jest odprowadzenie wody opadowej do rynny oraz zakryciu widoku łat i kontrłat.

parapet, akcesoria dachowe

Parapet

Parapety wykonywane są wyłącznie z blachy, a boki zakończone plastikowymi końcówkami.